Nasz proces twórczy

"Studio Rysik przeprowadza cały projekt aż do zakończenia realizacji w taki sposób aby klienci mogli cieszyć się tym kreatywnym i miłym okresem w ich życiu."

POZNANIE
Podczas spotkań porozmawiamy o tematach bardzo przyjemnych: sztuce, inspiracjach, ale również poruszymy tematy budżetu.
Tworzymy projekty nieszablonowe, dostosowane do indywidualnych potrzeb, dlatego odpowiednie poprowadzenie tych spotkań jest szczególnie istotne. Podczas tego etapu poznajemy nie tylko siebie nawzajem, ale również obiekt.
Czasami jest to kawałek lasu, działka, fundamenty wznoszone w wieżowcu przez dewelopera lub stary dom wymagający gruntownej renowacji. 
ETAP FUNKCJONALNY
Znając wszystkie potrzeby funkcjonalne, styl życia i spędzania wolnego czasu, proponujemy kilka układów funkcjonalnych spełniających oczekiwania Klientów. Jest to etap techniczny i wymagający, ale gwarantuje on skrojenie mieszkania do potrzeb codziennego życia, które w naszych wnętrzach jest ułożone i wszystko ma swoje miejsce.
KOLORYSTYKA I MATERIAŁY
Najprzyjemniejszy etap, w którym wymieniamy się naszymi inspiracjami z Inwestorami. Wzajemne rozmowy przy kawie, poszukiwania wymarzonych rozwiązań, faktur, a przede wszystkim wspomnień. W każdy projekt wchodzimy z otwartymi głowami i rozpoczynamy jego tworzenie jako jedynego i niepowtarzalnego. To właśnie podczas tego etapu tworzymy klimat i styl wnętrza, który jest składową marzeń Klienta w połączeniu z naszą estetyką, inspiracjami i doświadczeniem.
WIZUALIZACJE
Wizualizacje przestrzenne to obrazy, które przy pomocy perspektywy i z uwzględnieniem kolorystyki, materiałów wykończeniowych oraz elementów meblowych, pokazują projekt koncepcyjny wykończenia i wyposażenia każdego z pomieszczeń składającego się na wnętrze.
DOKUMENTACJA PROJEKTOWA
Tworzenie szczegółowych rysunków niezbędnych do realizacji projektu. W oparciu o naszą dokumentację wykonawcy wszystkich branż realizują projekt zgodny z założeniami. Standardowo dokumentacja składa się z rysunków budowlanych, schematu wyprowadzeń wodnych, elektrycznych, rzutów i widoków ścian, projektów zabudów meblowych, detali wykończeń ślusarskich, szklarskich. 
NADZÓR AUTORSKI
Sprawujemy nadzór autorski nad naszymi projektami. Pozostajemy w ciągłym kontakcie z Klientami oraz ekipami wykończeniowymi. Nasze wizyty na budowie pozwalają zachować wysoką jakość prac, zgodną z projektem. 
KOSZTORYS I HARMONOGRAM PRAC
W oparciu o projekt aranżacji wnętrza sporządzamy szczegółowy kosztorys, uwzględniający wszelkie materiały potrzebne do zrealizowania projektu. Dostarczamy również Klientom harmonogram prac, który wcześniej omawiamy i potwierdzamy z wybranymi ekipami.
WYKONAWCY I ZAMÓWIENIA
Koordynacja harmonogramu, oraz kontrola nad zamówieniami. 
W ciągu lat pracy w branży mieliśmy okazję sprawdzić licznych podwykonawców. Polecamy naszym Klientom tylko tych sprawdzonych, na których możemy polegać. Koordynacja zamówień, dopilnowanie odpowiednich terminów dostaw z Polski i zagranicy.
ZAKOŃCZENIE
Moment pełen wzruszeń i dumy, podsumowania miesięcy pracy, najpierw nad projektem, a później podczas jego realizacji. Zawsze z żalem żegnamy się z projektem oraz z Klientami, którzy bardzo często wracają do naszej pracowni z kolejnymi projektami i wyzwaniami. 

Co nas wyróżnia

Jesteśmy specjalistami z zakresu architektury światła, a to światło wraz kolorem wpływa na nasz nastrój oraz podświadomy odbiór przestrzeni.

Każde wnętrze stworzone przez pracownię Studio Rysik wywodzi się z kalejdoskopu inspiracji: przyrody, mody, architektury, sztuki i podróży.

Praktyczne aspekty każdego projektu są dokładnie przez nas przemyślane. Zręcznie operujemy budżetem Klienta, aby skupić się na obszarach, które mają największe znaczenie. Tworzymy, aby nasi Klienci lepiej się czuli, odpoczywali i czerpali radość ze spędzania wolnego czasu w swoim domu.

Podstawą jest dobra jakość i ponadczasowość.

Styl wnętrz jest odzwierciedleniem Klientów w połączeniu z naszą estetyką i inspiracjami, które zbieramy z całego świata. Wykorzystujemy eklektyczną mieszankę stylów, aby osiągnąć naprawdę niestandardowe wykończenie.

Nasze ulubione kierunki to mid century, modern classic, nowoczesny, japandi, boho. Bazą projektów są kolory ziemi, natura, dobre jakościowo materiały, a to wszystko poparte jest sygnaturą pracowni Studio Rysik, czyli subtelnego luksusu. Zajmujemy się całym procesem projektowym, dokumentacją oraz realizacją Inwestycji. Prowadzimy nadzory autorskie oraz wykonawstwo pod klucz.